Wysoki poziom medycyny w Polsce

Medycyna to branża, która cieszy się ogromnym szacunkiem. Służy ratowaniu ludzkiego życia, a jej zgłębienie wymaga olbrzymich nakładów nauki. Studia medyczne nie należą do najłatwiejszych, a żeby je ukończyć należy poświęcić dużo czasu i wykazać się pracowitością. Medycyna w Polsce cieszy się olbrzymim wręcz prestiżem. Na studia medyczne do Polski przyjeżdżają chętni z całego świata.

Status polskich uczelni
Uniwersytety medyczne stanowią placówki publiczne, nad którymi nadzór sprawuje minister zdrowia. Jest on odpowiedzialny za przestrzeganie programu nauczania zgodnego z obowiązującym prawem, a także właściwe wydatkowanie środków finansowych. Polska może poszczycić się funkcjonowaniem dziewięciu uniwersytetów nauczających medycyny. Najbardziej znanym i uznanym jest Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Obcokrajowcy na polskich uczelniach
Medycyna w Polsce wyróżnia się dużą ilością studentów pochodzących zza granicy. Uczelnie otwierają swoje specjalne biura ulokowane w innych krajach, których celem jest rekrutacja obcojęzycznego studenta. Chętnych nie brakuje ze względu na bardzo wysoki poziom nauczania na polskich uczelniach, który słynny jest na cały świat. Jednocześnie polskie uniwersytety mają możliwość podreperowania swoich finansów dzięki przyjmowaniu studentów zza granicy. Nauczanie w obcym języku jest bowiem dosyć kosztowne. Najbardziej powszechnymi krajami, w których odbywa się rekrutacja są Kanada, Norwegia, Stany Zjednoczone, ale także bardziej egzotyczne państwa jak Tajwan czy Indie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *