Sezon na kleszcze – jak zabezpieczyć psa?

Wiosna, lato i jesień – te wszystkie pory roku sprzyjają pojawianiu się niebezpiecznych dla ludzi i zwierząt kleszczy. Jeszcze kilkanaście lat temu owady te nie były tak groźne, jak dzisiaj, a wynika to przede wszystkim z ich mutacji. Każda lecznica weterynaryjna zmierzyć musi się wielokrotnie z psimi pacjentami, którzy zostali zaatakowani przez jednego lub więcej kleszczy. Czasami kończy się na usunięciu owadów, a czasem niezbędne jest podjęcie leczenia. Czy można zapobiec takiej sytuacji? Jak odpowiednio zabezpieczyć pupila? O tym poniżej.

Jakie formy zabezpieczenia oferuje lecznica weterynaryjna i lekarze?

Do najpopularniejszych metod zabezpieczenia psów przed ugryzieniami kleszczy należy podanie im środków, które mają za zadanie odstraszenie owadów. Istnieje kilka wariantów takich preparatów, które odstraszają lub nawet zabijają wbite w skórę kleszcze. Do wyboru każdy właściciel psa ma krople, spray, tabletki, a także obrożę. W zależności od możliwości finansowych, a także wymagań i oczekiwań można zdecydować się na konkretną opcję. Każda profesjonalna lecznica weterynaryjna ma do zaoferowania zarówno długo działające tabletki doustne jak też krople, które należy regularnie stosować na skórze pupila.

Więcej dowiesz się na: http://www.weterynarzwesola.pl/.

Jaką pomoc oferuje lecznica weterynaryjna w razie ukąszenia kleszcza?

Niestety, ale nie zawsze da się uniknąć ugryzienia psa przez kleszcza. Z roku na rok inwazja tych owadów jest większa, dlatego pojawia się coraz więcej przypadków ukąszeń. Każda porządna lecznica weterynaryjna oferuje kompleksową pomoc, która ma na celu wyleczenie zarażonego przez kleszcza psa. Leczenie jest indywidualne i zależne od stanu pupila.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *