Atrakcje turystyczne Mazur

Kraina polskich jezior jest wręcz pełna ciekawych miejsc do odwiedzenia. Mamy tu zarówno zabytki historyczne, jak i atrakcje związane ze światem przyrody. Większości osób Mazury kojarzą się jedynie z jeziorami i żaglówkami, jednak te tereny mają do zaoferowania o wiele więcej swoim turystom. Jeśli więc szukasz ciekawych miejsc do odwiedzenia w trakcie pobytu w krainie naszych jezior, oto one!

Zabytki
Do topowych zabytków tych terenów należy twierdza Boyen w Giżycku. W Działdowie zaś znajdziemy niezwykle ciekawe Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego. Chcąc pogłębiać swą wiedzę o Krzyżakach, warto odwiedzić zamek w Nidzicy. Osoby lubiące budynki sakralne będą zachwycone bazyliką w Świętej Lipce. W rapie zaś można odnaleźć… europejską piramidę, która została wybudowana w XIX wieku jako grobowiec. Osoby zainteresowane okresem drugiej wojny światowej powinny odwiedzić Wilczy Szaniec.

Atrakcje natury
Będąc na terenie Mazur, warto wybrać się na spływ kajakowy Kanałem Elbląskim. Tereny okolic kanału są również doskonałym miejscem do innego rodzaju aktywności fizycznej. Ciekawym miejscem jest również rezerwat żubrów, który znajduje się w Puszczy Boreckiej. W Kadzidłowie zaś znajduje się Park Dzikich Zwierząt, w którym można zobaczyć, ale i nakarmić różne zwierzaki charakterystyczne dla tych terenów. I oczywiście warto też odwiedzić tereny przy różnych jeziorach – są naprawdę piękne, czy wypoczywa się na plaży, żegluje czy też jeździ na rowerze w okolicy brzegu przepięknych jezior.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *